W tym tygodniu polecamy!

300x250_plecaki_wiosna

Witaj na moim małym blogu survivalowym! Informację związane stricte z survivalem znajdują się na stronie, więc tutaj troszkę luźniej. Zapraszam do lektury zapisków w drewnie!


 

Turystyczny raj na TT Warsaw 2012

Egotyczne eskapady, polskie zakątki, ciekawe pomysły na weekend, spotkania z doświadczonymi podróżnikami i wiele innych atrakcji czeka na zwiedzających jubileuszowe XX Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw 2012

Wśród kolorowych stoisk z pewnością znajdą coś dla siebie zwolennicy dalekich wojaży, jak i miłośnicy wypoczynku w ojczystych stronach. Impreza odbędzie się w dniach 27-29 września w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska, przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Czytaj więcej: Turystyczny raj na TT Warsaw 2012

Bytomska Tratwa 2012

tratwa Szykuje się nam wyjątkowe wydarzenie, zarówno pod kątem historycznym jak i survivalowym.

W poniedziałek 17 września 2012 Wiktor Wieczorek zamierza własnoręcznie wykonaną tratwą przepłynąć z okolic jeziora Goczałkowickiego do Bałtyku. Jeżeli mu się uda – czego mu życzę – będzie (...)

Czytaj więcej: Bytomska Tratwa 2012

Nie daj się rozdeptać - sarny w natarciu

sarna Często w terenie spotykamy się z zagrożeniami, których nie jesteśmy świadomi do momentu gdy nie zaczną nam bezpośrednio zagrażać.

Większość osób boi się niedźwiedzi i dzików, co uważam za całkiem naturalne. Ale czy ktoś z was boi się sarny? Zapewne nikt z was nie odczuwa lęku przed tymi roślinożernymi zwierzętami. Ja również lekceważyłem je do pewnego czasu.

Z początkiem zimy 2011 roku, wiele chodziłem po Beskidzie Żywieckim. Jest to okres w którym sarny żyją w rudlach, czyli stadach liczących od kilkunastu do kilkudziesięciu osobników.

Czytaj więcej: Nie daj się rozdeptać - sarny w natarciu

Inwazja zombie cz.2

zombie Jakiś czas temu pisałem o zombie (link do poprzedniego artykułu). Śmiałem się wtedy że to chore wymysły ludzi którzy są zbyt mocno pochłonięci grami komputerowymi i przestali odróżniać prawdę od fikcji.

MYLIŁEM SIĘ

Czytaj dalej o: Inwazja zombie cz.2

Ostatnio na forum

Polecany Namiot

namiot tunelowyLekki namiot do zadań specjalnych. Niewielkie rozmiary, niewielka waga oraz cena sprawiają że tego typu produkt idealnie sprawdzi się podczas wędrówek po górach czy lasach. Zapewnia schronienie oraz jest wyjątkowo prosty w montażu. Idealny dla każdego łowcy przygód który ceni sobie wielkość i wagę swojego sprzętu.

Sprawdź szczegóły >>

Bądź bezpieczny

Na chwile obecną skuteczny gaz pieprzowy jest najprostszym i najłatwiejszym środkiem ochrony. Dzięki niemu nie musimy mieć fizycznego kontaktu z napastinkiem oraz mamy pewność że nie wyrządzimy mu krzywdy. Istotne jest by gaz papierzowy był renomowanej i sprawdzonej firmy, co będzie gwarancją skutecznego unieruchomienia napastnika na kilkanaście minut.

sprawdź szczegóły >>

Najciepleszy śpiwór

Ten ciepły śpiwór renomowanej firmy zapewni Ci spokojny, ciepły sen w nawet wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Zaawanowana technologia oraz materiały najwyższej jakości są znakiem rozpoznawczym tego produktu. Obowiązkowy sprzęt dla każdego kto nie boi się zimy i nie zapada w sen zimowy.

Sprawdź szczegóły >>