W tym tygodniu polecamy!

468x146_esbit

Skoki spadochronowe z tandemem. Co warto o nich wiedzieć?

Czy skoki spadochronowe kojarzą ci się przede wszystkim z drogimi i czasochłonnymi szkoleniami? Tak naprawdę nie są one jednak potrzebne do tego, aby skoczyć ze spadochronem. Wystarczy, że skorzystamy ze skoków tandemowych, które obecnie są bardzo popularne także w Polsce. Co warto wiedzieć na ich temat?

Skoki spadochronowe nie odbywają się tylko w pojedynkę. Do wyboru mamy też skoki tandemowe, które mają miejsce w dwójkę. To właśnie skoki spadochronowe w tandemie cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem i wybierane są przez tych, którzy chcą po prostu dobrze się bawić i przetestować swoją odwagę.

 

Skoki tandemowe – co to jest?

Tandemy to specjalne skoki spadochronowe, które odbywają się w dwójkę, a dokładnie biorą w nich udział tandem pilot oraz pasażer. Pilotem tandemu jest instruktor spadochroniarstwa – osoba, która posiada wieloletnie doświadczenie w tej właśnie dziedzinie. To właśnie on odpowiada za wszystkie kwestie techniczne, dlatego pasażer nie musi zajmować się już niczym.

Jako pasażer nie musimy posiadać żadnego doświadczenia w spadochroniarstwie. Jesteśmy spięci wtedy z pilotem tandemu. W skokach tego rodzaju stosuje się również specjalne spadochrony tandemowe o większej nośności, dlatego mogą one bez problemu utrzymać się dwóm osobom. Stosuje się również dodatkowe spadochrony zapasowe oraz automaty spadochronowe, co przekłada się na bezpieczeństwo tej rozrywki.

 

Swobodne spadanie – to trzeba poczuć!

Zdecydowanie najbardziej emocjonującym momentem w trakcie skoku spadochronowego w tandemie jest swobodne spadanie. Termin ten odnosi się do spadania bez otartego spadochronu, czyli spadamy wtedy w kierunku ziemi z niesamowitą prędkością. To jedyne w swoim rodzaju uczucie, które po prostu trzeba poczuć.

Czas swobodnego spadania jest zależny od wysokości wyskoku. W przypadku wysokości 3000 metrów czas swobodnego spadania to około 30 sekund, z kolei dla wysokości 4000 metrów to około 60 sekund. Gdy skoczkowie osiągną odpowiednią wysokość około 1500 metrów, wtedy pilot otwiera spadochron. Lądowanie po skoku tandemowym jest miękkie i nie powoduje urazów.

 

Kto może wziąć udział w skoku tandemowym?

Skoki spadochronowe w tandemie wyróżniają się przede wszystkim łatwą dostępnością. Jak wspomnieliśmy na wstępie, aby odbyć skok spadochronowy, nie musimy brać udziału w szkoleniach. Także nie musimy uczestniczyć w badaniach lekarskich. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnych przeciwwskazań do skoków tandemie.

Przeciwwskazania dotyczą przede wszystkim określonych schorzeń, w tym ostrej niewydolności krążeniowej i oddechowej, niestabilności kręgosłupa, epilepsji, wrodzonej łamliwości kości. Skakać nie mogą również osoby, które mają powyżej 100-115 kilogramów w zależności od używanego sprzętu spadochronowego.

 

Ile kosztują skoki spadochronowe w tandemie?

Ceny skoków są zależne od tego, jaką wysokość skoku wybierzemy, a także od wybranych przez nas dodatkowych usług. Za skoki z 3000 metrów zapłacimy około 500 złotych, natomiast za skoki z 4000 metrów zapłacimy około 700 złotych. Możemy również zdecydować się na skorzystanie z dodatkowych usług, na przykład filmowania. Jest to wydatek od 200 do 300 złotych.

 

Na skoki spadochronowe zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive” z siedzibą na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Pełna oferta oraz formularz rezerwacji on-line dostępne są na stronie internetowej: https://skydive.pl.

 

Ostatnio na forum

No posts were found

Polecany Namiot

namiot tunelowyLekki namiot do zadań specjalnych. Niewielkie rozmiary, niewielka waga oraz cena sprawiają że tego typu produkt idealnie sprawdzi się podczas wędrówek po górach czy lasach. Zapewnia schronienie oraz jest wyjątkowo prosty w montażu. Idealny dla każdego łowcy przygód który ceni sobie wielkość i wagę swojego sprzętu.

Sprawdź szczegóły >>

Bądź bezpieczny

Na chwile obecną skuteczny gaz pieprzowy jest najprostszym i najłatwiejszym środkiem ochrony. Dzięki niemu nie musimy mieć fizycznego kontaktu z napastinkiem oraz mamy pewność że nie wyrządzimy mu krzywdy. Istotne jest by gaz papierzowy był renomowanej i sprawdzonej firmy, co będzie gwarancją skutecznego unieruchomienia napastnika na kilkanaście minut.

sprawdź szczegóły >>

Najciepleszy śpiwór

Ten ciepły śpiwór renomowanej firmy zapewni Ci spokojny, ciepły sen w nawet wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Zaawanowana technologia oraz materiały najwyższej jakości są znakiem rozpoznawczym tego produktu. Obowiązkowy sprzęt dla każdego kto nie boi się zimy i nie zapada w sen zimowy.

Sprawdź szczegóły >>