W tym tygodniu polecamy!

300x250_plecaki_wiosna

Broń

W tej kategorii znajdziesz artykuły traktujące o szeroko rozumianej broni. Znajdziesz tutaj zarówno informacje o broni białej, środkach samoobrony, a także o broni palnej. Długo zastanawiałem się nad utworzeniem takiego działu, jednak aktualna sytuacja w Europie zmusza mnie do tego by wypowiedzieć się również na ten temat.

Zapraszam do lektury

Broń czarnoprochowa

W powszechnej opinii Polaków często panuje przekonanie że niezwykle ciężko jest w Polsce zdobyć pozwolenie na broń palną i posiadać własny pistolet w domu w celu jego obrony. Jest to nie do końca poprawne myślenie, gdyż w Polsce każda osoba może posiadać w domu broń palną bez zezwolenia, musi być spełniony tylko jeden warunek – musi to być broń czarnoprochowa.

Czytaj więcej: Broń czarnoprochowa

Gaz pieprzowy jaki wybrać

fox gaz pieprzowyW dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości zakupu artykułów do obrony własnego lub cudzego zdrowia i mienia. Obecnie bez problemu możemy udać się do sklepu militarnego i zakupić sobie broń czarnoprochową, nóż, pałkę teleskopową, pistolet hukowy, pistolet gazowy, czy sam gaz pieprzowy.

Jednak tak szeroki wybór nie oznacza wcale, że każdy z tych środków jest dla nas przyjazny. Jeżeli zdecydujemy się w ramach dbania o własne bezpieczeństwo nosić przy sobie nóż, albo pałkę teleskopową możemy spodziewać się wielu problemów przy okazji przypadkowej kontroli przez Policję, lub po prostu znalezienia się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze.

Z kolei pistolet hukowy też nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli wybieramy się w góry i bierzemy go po to żeby odpędzić się od ewentualnej dzikiej zwierzyny czy bezpańskiego psa to okej, ale na przykład w sytuacji konfrontacji z napastnikiem pistolet hukowy nie zda nam się na wiele.

Czytaj więcej: Gaz pieprzowy jaki wybrać

Ostatnio na forum

Polecany Namiot

namiot tunelowyLekki namiot do zadań specjalnych. Niewielkie rozmiary, niewielka waga oraz cena sprawiają że tego typu produkt idealnie sprawdzi się podczas wędrówek po górach czy lasach. Zapewnia schronienie oraz jest wyjątkowo prosty w montażu. Idealny dla każdego łowcy przygód który ceni sobie wielkość i wagę swojego sprzętu.

Sprawdź szczegóły >>

Bądź bezpieczny

Na chwile obecną skuteczny gaz pieprzowy jest najprostszym i najłatwiejszym środkiem ochrony. Dzięki niemu nie musimy mieć fizycznego kontaktu z napastinkiem oraz mamy pewność że nie wyrządzimy mu krzywdy. Istotne jest by gaz papierzowy był renomowanej i sprawdzonej firmy, co będzie gwarancją skutecznego unieruchomienia napastnika na kilkanaście minut.

sprawdź szczegóły >>

Najciepleszy śpiwór

Ten ciepły śpiwór renomowanej firmy zapewni Ci spokojny, ciepły sen w nawet wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Zaawanowana technologia oraz materiały najwyższej jakości są znakiem rozpoznawczym tego produktu. Obowiązkowy sprzęt dla każdego kto nie boi się zimy i nie zapada w sen zimowy.

Sprawdź szczegóły >>