W tym tygodniu polecamy!

300x250_plecaki_wiosna

Broń czarnoprochowa

W powszechnej opinii Polaków często panuje przekonanie że niezwykle ciężko jest w Polsce zdobyć pozwolenie na broń palną i posiadać własny pistolet w domu w celu jego obrony. Jest to nie do końca poprawne myślenie, gdyż w Polsce każda osoba może posiadać w domu broń palną bez zezwolenia, musi być spełniony tylko jeden warunek – musi to być broń czarnoprochowa.

Zgodnie z polskim prawem każda broń zaprojektowana przed rokiem 1885 i ładowana rozdzielnie nie wymaga posiadania specjalnego pozwolenia. Czy to oznacza że żeby posiadać w domu broń palną trzeba udać się do muzeum i mieć nadzieję że 130 letnia broń nie rozleci się przy pierwszym strzale? Otóż nie! Wystarczy że będzie ona wykonana jedynie według 130 letniego schematu. Co to oznacza? Nie mniej, nie więcej jak to że możemy wejść do specjalistycznego sklepu i zakupić rewolwer, karabin lub strzelbę z której z powodzeniem można oddawać strzały na odległość 100 metrów w przypadku strzelania tarczowego oraz 300 metrów w sytuacji strzelania sylwetkowego. Tak więc zgodnie z polskim prawem, możemy posiadać w domu prawdziwą broń palną, która w sytuacji kryzysowej będzie w stanie skutecznie obronić życie i zdrowie własne lub bliskich nam osób.

Polskie prawo zabrania jedynie używania broni czarnoprochowej poza strzelnicami, oraz przenoszenia jej w stanie gotowym do strzału (nabitej) – jednak dla nas, osób które chcą mieć broń dla własnego bezpieczeństwa i obrony domu zakazy te nie stanowią żadnego zagrożenia.

Bron czarnoprochową najlepiej kupić w renomowanych, sprawdzonych sklepach dzięki czemu będziemy mieć pewność że broń jest wykonania prawidłowo (nie wybuchnie nam w dłoniach) oraz w pełni legalna. Bardzo szeroką ofertę broni ma sklep militaria.pl którą znajdziecie na ich stronie internetowej.W internecie oraz na portalach aukcyjnych również można znaleźć broń czarnoprochową jednak ja byłbym bardzo ostrożny przy podejmowaniu tego typu zakupu.

Ostatnio na forum

Polecany Namiot

namiot tunelowyLekki namiot do zadań specjalnych. Niewielkie rozmiary, niewielka waga oraz cena sprawiają że tego typu produkt idealnie sprawdzi się podczas wędrówek po górach czy lasach. Zapewnia schronienie oraz jest wyjątkowo prosty w montażu. Idealny dla każdego łowcy przygód który ceni sobie wielkość i wagę swojego sprzętu.

Sprawdź szczegóły >>

Bądź bezpieczny

Na chwile obecną skuteczny gaz pieprzowy jest najprostszym i najłatwiejszym środkiem ochrony. Dzięki niemu nie musimy mieć fizycznego kontaktu z napastinkiem oraz mamy pewność że nie wyrządzimy mu krzywdy. Istotne jest by gaz papierzowy był renomowanej i sprawdzonej firmy, co będzie gwarancją skutecznego unieruchomienia napastnika na kilkanaście minut.

sprawdź szczegóły >>

Najciepleszy śpiwór

Ten ciepły śpiwór renomowanej firmy zapewni Ci spokojny, ciepły sen w nawet wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Zaawanowana technologia oraz materiały najwyższej jakości są znakiem rozpoznawczym tego produktu. Obowiązkowy sprzęt dla każdego kto nie boi się zimy i nie zapada w sen zimowy.

Sprawdź szczegóły >>