W tym tygodniu polecamy!

468x146_esbit

Czy warto kupować scyzoryk

Jaki nóż wybrać

Jak pisaliśmy o tym już w poprzednich artykułach, trudno jest odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Każdy nóż, jak i każdy właściciel owego noża ma inne upodobania i preferencje.

Niektórzy wolą duże, masywne noże typu „Rambo”, które dają im poczucie siły. Inni z kolei wolą małe koziki, którymi bardzo łatwo ścina się grzyby oraz zbiera korę brzozową czy ostrzy patyki. Tak więc, rodzai noży jest naprawdę sporo, a każdy z nich ma swoje plusy i minusy.

Czy warto kupować scyzoryk?

W survivalu często mówi się o nożach z głownią stałą. Takimi nożami możemy batonować drzewo i wykonywać pracę wymagające dużej siły. Jednak mało kto wspomina o scyzorykach, które są nieco bardziej cywilizowanym narzędziem.

Każdy z nas, doskonale wie że nóż przydaje się w życiu codziennym. Ale zdarzają się także sytuację że trzeba coś dokręcić, otworzyć butelkę z piwem, czy też wyjąć korek z wina na spontanicznym spotkaniu z dziewczyną – w takich sytuacjach, duże noże z głownią stała się nie sprawdzą. A trzeba przyznać szczerze, że takie momenty zdarzają się w życiu znacznie częściej niż katastrofy lotnicze czy klęski żywiołowe.

Dlatego uważamy, że warto nosić przy sobie scyzoryk. Jest to uniwersalne narzędzie, którym zarówno możemy ciąć, jak też wykonać proste prace, których nie wykonamy ręcznie. Musimy jednak pamiętać, żeby nie był to byle jaki scyzoryk. Obecnie rynek przesycony jest tego typu produktami. Do wyboru mamy setki, jeśli nie tysiące producentów, jednak często ich scyzoryki są wykonane z wątpliwych jakości materiałów i mogą służyć jedynie za śmieszny gadżet, niż za faktyczne narzędzie.

Właśnie z tego powodu uważamy, że przy wyborze odpowiedniego scyzoryka warto kierować się sprawdzoną marką i z wieloletnią tradycją – na przykład Victorinox. Jest to szwajcarska firma, założona w 1884 roku, która od momentu założenia, nieprzerwanie produkuje najwyżej klasy noże. O jakości tych produktów może świadczyć fakt, że firma Victorinox jest jednym z dwóch oficjalnych dostawców szwajcarskich noży oficerskich.

Scyzoryki Victorinox można na przykład nabyć u oficjalnego dystrybutora na Polskę firmę https://www.swissknife.pl lub inne sklepy internetowe oferujące asortyment szwajcarskiego Victorinox.

Ostatnio na forum

No posts were found

Polecany Namiot

namiot tunelowyLekki namiot do zadań specjalnych. Niewielkie rozmiary, niewielka waga oraz cena sprawiają że tego typu produkt idealnie sprawdzi się podczas wędrówek po górach czy lasach. Zapewnia schronienie oraz jest wyjątkowo prosty w montażu. Idealny dla każdego łowcy przygód który ceni sobie wielkość i wagę swojego sprzętu.

Sprawdź szczegóły >>

Bądź bezpieczny

Na chwile obecną skuteczny gaz pieprzowy jest najprostszym i najłatwiejszym środkiem ochrony. Dzięki niemu nie musimy mieć fizycznego kontaktu z napastinkiem oraz mamy pewność że nie wyrządzimy mu krzywdy. Istotne jest by gaz papierzowy był renomowanej i sprawdzonej firmy, co będzie gwarancją skutecznego unieruchomienia napastnika na kilkanaście minut.

sprawdź szczegóły >>

Najciepleszy śpiwór

Ten ciepły śpiwór renomowanej firmy zapewni Ci spokojny, ciepły sen w nawet wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Zaawanowana technologia oraz materiały najwyższej jakości są znakiem rozpoznawczym tego produktu. Obowiązkowy sprzęt dla każdego kto nie boi się zimy i nie zapada w sen zimowy.

Sprawdź szczegóły >>