Bateria zewnętrzna

Kategoria artykułu: Ekwipunek

Bateria zewnętrzna

Masz problem z ładowaniem telefonu czy gps’a w terenie? Często przebywasz w miejscach w których nie ma gniazdek z prądem? Ten artykuł może Cię zainteresować! Poznaj urządzenie dzięki któremu brak prądu nie stanowi większego problemu.

Każdy kto ma telefon z gps na pewno chciałby zapisywać trasę swoich wycieczek – przynajmniej ja chciałem tak robić. Niestety mój solid b2710 z włączonym GPS-em wytrzymuje około 20-21 godzin czyli zdecydowanie za mało.

Obszedłem więc  wszystkie sklepy na terenie mojego miasta licząc że uda mi się kupić do niego zapasową baterię, którą mógłbym wymienić na trasie. Niestety po dwóch tygodniach poszukiwań nikt nie potrafił załatwić mi zapasowej baterii. Postanowiłem zapytać u źródła. Zadzwoniłem do firmy Samsung, gdzie podali mi numer do najbliższego punktu serwisowego. Tam Pani z radością przyjęła moje zamówienie i powiedziała że jak bateria (która kosztuje 70 zł) dotrze da znać – minęły cztery tygodnie, więc albo ją zwolnili albo takich baterii nie ma u nas w kraju.

Bateria zewnętrzna

Jednak mój problem dalej pozostał nierozwiązany. Jak zwiększyć żywotność mojego telefonu? Przeglądając allegro natrafiłem na kilka baterii zewnętrznych – w zasadzie jest to osobna bateria którą za pomocą kabelka podpina się do telefonu. Mocno ożywiony przejrzałem Internet ale znalazłem tylko jakieś głupkowate komentarze ludzi którzy nie robią nic poza pisaniem tychże komentarzy.
Po rozmowie ze sprzedawcą zdecydowałem się zaryzykować jednocześnie kupując najbardziej pojemną z dostępnych czyli 5600 mAh – kosztowało mnie to 150 zł plus 20 złotych wysyłka.

Wow!

Otwieram kopertę, w niej małe pudełko a w środku czarny klocek, kabel i 8 końcówek. Spotkałem się z opinią że jak coś ładuje iphone to naładuje wszystko, więc na pierwszy ogień poszedł właśnie ten telefon i… działa!
Bateria nazywa się Forever Power Bank PB002 i teraz powiem wam o co w niej chodzi i co potrafi!
Pojemność tej baterii wynosi 5600mAh. W moim Samsungu b2710 bateria ma 1300 mAh. Więc gdy podzielimy 5600 mAh na 1300 mAh otrzymamy 4,3 to oznacza że z tego akumulatorka mogę naładować swój telefon cztery razy do pełna i ostatni raz tylko na trzydzieści procent. Jeśli wezmę pod uwagę, że telefon którego używam wytrzymuje sześć dni, to dzięki zewnętrznej baterii będę mógł go używać przez 26 dni nie poszukując rozpaczliwie gniazdka!

O samej baterii

Bateria wyposażona jest w chip – ufam instrukcji, ja się na tym nie znam – który zapobiega ewentualnym zwarciom. Nie do końca precyzyjne jest sprawdzanie stanu naładowania akumulatora, bo robi się to poprzez obserwację niebieskich diod: 5 diod – naładowanie na poziomie 80% – 100%, 4 diody – 60% – 80% i tak dalej.
Dobrym pomysłem – w moim odczuciu – było umieszczenie na baterii diody LED, która przy naładowanym akumulatorze może świecić do 280 godzin – jednak jej moc wystarczy jedynie do oświetlenia namiotu, lub ziemi pod naszymi nogami, jednak to zawsze coś. Dodatkowo dioda może automatycznie za pomocą znaków świetlnych wysyłać znak SOS – taki tam survivalowy bajer.
Baterie możemy ładować na dwa sposoby, albo z komputera za pomocą gniazda USB, albo ze zwykłego gniazdka z prądem (cały proces ładowania trwa około 4-5 godzin). Podejrzewam, że jeśli zakupisz odpowiednią przejściówkę, pewnie będziesz mógł ją ładować z zapalniczki w samochodzie.

Do czego to może się przydać?

Baterią zewnętrzną możemy naładować większość urządzeń, które da się ładować za pomocą USB, czyli telefony, niektóre modele kamer i aparatów, niektóre mp3, oraz niektóre tablety. Warto pamiętać że bateria nie jest survivalowa i trzeba ją chronić przed nadmiernym nagrzaniem, ochłodzeniem i nawodnieniem, dlatego polecam zakupić 2 metrowy przedłużacz USB (koszt to kilka złotych), dzięki czemu bateria może znajdować się w plecaku, a telefon przy pasku lub – tak teraz modnie – na ramieniu.

To Cię może zainteresować!

Noktowizja czy termowizja? Która technologia lepiej spełnia dane potrzeby?

Rozważając dylemat noktowizja czy termowizja – co lepsze, istotne jest zrozumienie podstawowych różnic między tymi technologiami, aby móc dokonać

Read More...

Czym jest survival górski? Czym różni się od zwykłej szkoły przetrwania? Najważniejsze aspekty.

Szkoła przetrwania w górach różni się od survivalu w terenie płaskim. Filary survivalu, takie jak uzdatnianie wody, budowa schronienia,

Read More...

Planujesz zakup odzieży kolarskiej – sprawdź, na co warto zwrócić uwagę

Kolarstwo, bez względu na to, czy uprawiasz je rekreacyjnie, czy wyczynowo, wymaga odpowiedniego stroju. Dobra odzież kolarska może

Read More...

Mobile Sliding Menu