W tym tygodniu polecamy!

300x250_plecaki_wiosna

Jak odpalić auto na pych

Jak odpalić auto na pych

W tym artykule z cyklu domowego survivalu opowiem trochę o odpalaniu samochodu na pych. Niby nie ma w tym żadnej tajemnej wiedzy, a czynność należy do prostych jednak jeżeli ktoś nigdy nie widział jak się to robi to skąd ma to wiedzieć? Wbrew pozorom, bardzo wielu facetów nie wie jak odpalić auto na pych a nawet jak już coś dzwoni to nie do końca wiadomo w którym kościele.

Jak odpalić auto na pych – instrukcja krok po kroku

  • Przekręcamy kluczyk w stacyjce tak by zapaliły się kontrolki
  • Wrzucamy dwójkę, puszczamy ręczny i cały czas trzymamy wciśnięte sprzęgło
  • Druga osoba zaczyna pchać samochód
  • Po kilku metrach szybko puszczamy sprzęgło i momentalnie wciskamy je z powrotem jednocześnie dodając delikatnie gazu tak by przez tą jedną sekundę silnik nam nie zgasł od zbyt wolnych obrotów.
  • Auto odpalone, ale to nie wszystko więc poniżej kilka ważnych uwag

 

Jak odpalić auto na pych – na co uważać

Na pych nie powinno odpalać się samochodu wyposażonego w katalizator ponieważ może on ulec uszkodzeniu – może nie znaczy musi.

Jeżeli posiadamy auto którego rozrząd jest napędzany paskiem, podczas odpalania na pych pasek może przeskoczyć co spowoduje dość kosztowną usterkę.

Należy pamiętać o tym że odpalanie na pych jest odpalaniem awaryjnym i nie powinno się zbyt często odpalać samochodu w ten sposób. Jeżeli Twój samochód nie pali, konieczna jest wizyta u mechanika. Pamiętajmy o tym że poruszanie się niesprawnym samochodem naraża na szwank życie i zdrowie nie tylko kierowcy i pasażerów, ale także innych uczestników ruchów czy przypadkowych przechodniów.

Mam nadzieję że powyższa instrukcja nigdy Wam się nie przyda, a Wasze samochody będą zawsze niezawodne i odpalać się będą na dotyk, a nie na „popych”.

Informujemy że wszelkie informację zawarte w powyższym tekście, mają charakter wyłącznie informacyjny i autor nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody.

Ostatnio na forum

Polecany Namiot

namiot tunelowyLekki namiot do zadań specjalnych. Niewielkie rozmiary, niewielka waga oraz cena sprawiają że tego typu produkt idealnie sprawdzi się podczas wędrówek po górach czy lasach. Zapewnia schronienie oraz jest wyjątkowo prosty w montażu. Idealny dla każdego łowcy przygód który ceni sobie wielkość i wagę swojego sprzętu.

Sprawdź szczegóły >>

Bądź bezpieczny

Na chwile obecną skuteczny gaz pieprzowy jest najprostszym i najłatwiejszym środkiem ochrony. Dzięki niemu nie musimy mieć fizycznego kontaktu z napastinkiem oraz mamy pewność że nie wyrządzimy mu krzywdy. Istotne jest by gaz papierzowy był renomowanej i sprawdzonej firmy, co będzie gwarancją skutecznego unieruchomienia napastnika na kilkanaście minut.

sprawdź szczegóły >>

Najciepleszy śpiwór

Ten ciepły śpiwór renomowanej firmy zapewni Ci spokojny, ciepły sen w nawet wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Zaawanowana technologia oraz materiały najwyższej jakości są znakiem rozpoznawczym tego produktu. Obowiązkowy sprzęt dla każdego kto nie boi się zimy i nie zapada w sen zimowy.

Sprawdź szczegóły >>