W tym tygodniu polecamy!

300x250_plecaki_wiosna

Jak odstraszyć gołębie

Jak odstraszyć gołębie

Każda osoba mieszkająca w mieście z pewnością spotkała się z pewnym denerwującym problemem - mam na myśli gołębie. Gołąbie spotykamy w parkach podczas spaceru, czy na rynku idąc do sklepu i wtedy jeszcze możemy je tolerować. Wprawdzie zawsze obok gołebi znajdzie się jakaś starsza kobieta która wysypuje im okruszki, co skutkuje tym że gołębi pojawia się więcej i więcej, a teren w okół zaczyna pokrywać się białymi kupami - jako ciekawostkę można dodać że gołębie nie oddają moczu, a kupę robią średnio co 10-15 minut, czasami częściej.

Gołębie na rynku czy w parku i karmiących je ludzi możemy jeszcze tolerować, jednak co zrobić w sytuacji gdy gołębie zadomowiły się na naszym balkonie? Tutaj potrzeba pewnego sposobu którzy oszuka mały, głupi gołębi mózg.

Jak odstraszyć gołębie z parapetu

Wiele osób żeby odstraszyć gołębie ze swojego parapetu używa linek lub metalowych elementów, które mają fizycznie uniemożliwić gołębiom wylądowanie (i sranie) w danym miejscu. Metoda ta zazwyczaj się sprawdza, jednak ma dwie wady.

Pierwsza wada to możliwość zabicia zwierzęcia. Normalny gołąb nie wyląduje na stalowej lince, ale oprócz normalnych gołębi po mieście krąży dość duży procent gołębi, bez nóg, dziobów, czy nawet z rozbitą głowę, na której możemy zobaczyć wystający mózg jedzony przez robaki – oczywiście te defekty w niczym gołębiom nie przeszkadzają, ale nam jak najbardziej. Proszę sobie teraz wyobrazić że taki gołąb z wystającym mózgiem ląduje nam na parapecie i zaplątuje się w linkę. Nie dość że jest chodzącą bombą biologiczną, to jeszcze musimy go wyciągać z naszej linki – no po prostu MA-SA-KRA.

Drugą wadą linek, kolców i podobnych rozwiązań jest walor estetyczny. Przychodzą do Ciebie goście, jeden z nich jest palaczem i chce wyjść na balkon zapalić papierosa. Gdy nie wraca po 30 minutach, zaczynasz się niepokoić. Wychodzisz na balkon, a tam Twój gość leży na ziemi w zaplątany w linki i nie może się ruszyć. Nie dość że impreza nie udana, to jeszcze trzeba dzwonić po straż pożarną żeby go uwolnić – wstyd i żenada.

Drugim popularnym sposobem odstraszenia gołębi jest wieszanie płyt CD na balkonie czy parapecie. Metoda nawet skuteczna w odstraszaniu gołębi, a także potencjalnych gości czy partnerów. Nic tak nie obrzydza widoku mieszkania z ulicy jak kilkanaście płyt CD radośnie błyskających w świetle letniego słońca. No i trzeba się liczyć z niezapowiedzianą wizytą policji, bo oślepianie pilotów samolotów jest poważnym przestępstwem w naszym kraju.

Trzecim mniej popularnym ale najbardziej skutecznym i estetycznym rozwiązaniem jest umieszczenie na parapecie lub balkonie sztucznego kruka. Im większy tym lepszy, najlepiej żeby wyglądał jak Terminator albo Rambo wśród kruków. Taka „ozdoba” na balkonie sprawi że gołębie będą omijać Twój balkon i parapet szerokim łukiem.

Ostatnio na forum

Polecany Namiot

namiot tunelowyLekki namiot do zadań specjalnych. Niewielkie rozmiary, niewielka waga oraz cena sprawiają że tego typu produkt idealnie sprawdzi się podczas wędrówek po górach czy lasach. Zapewnia schronienie oraz jest wyjątkowo prosty w montażu. Idealny dla każdego łowcy przygód który ceni sobie wielkość i wagę swojego sprzętu.

Sprawdź szczegóły >>

Bądź bezpieczny

Na chwile obecną skuteczny gaz pieprzowy jest najprostszym i najłatwiejszym środkiem ochrony. Dzięki niemu nie musimy mieć fizycznego kontaktu z napastinkiem oraz mamy pewność że nie wyrządzimy mu krzywdy. Istotne jest by gaz papierzowy był renomowanej i sprawdzonej firmy, co będzie gwarancją skutecznego unieruchomienia napastnika na kilkanaście minut.

sprawdź szczegóły >>

Najciepleszy śpiwór

Ten ciepły śpiwór renomowanej firmy zapewni Ci spokojny, ciepły sen w nawet wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Zaawanowana technologia oraz materiały najwyższej jakości są znakiem rozpoznawczym tego produktu. Obowiązkowy sprzęt dla każdego kto nie boi się zimy i nie zapada w sen zimowy.

Sprawdź szczegóły >>