W tym tygodniu polecamy!

300x250_plecaki_wiosna

Ogień - dar od bogów

Możesz być w różnych miejscach, może świecić słońce lub padać deszcz... Jedna rzecz pozostaje niezmienna - ogień! Od czasów naszych przodków mieszkających w jaskiniach, do dnia dzisiejszego ogień pozostał taki sam. Zmieniły się zwierzęta, zmieniło się powietrze i wyobrażenie człowieka o świecie, jednak ogień dalej przywraca nadzieję, napawa optymizmem, chroni przed owadami i zwierzętami, oraz daje ciepło.


 

Zimne ognisko

W tym artykule omawiam niezwykłe zjawisko zimnego ogniska. Dziwi mnie że jest ono tak rzadko omawiane, ponieważ może przynieść złudne poczucie bezpieczeństwa lub przyprawić Cię o nie mały zawrót głowy.

Czytaj więcej: Zimne ognisko

Jak wykorzystać ognisko

survival ogień

Ognisko zapewnia komfort cieplny, podnosi na duchu oraz odstrasza zwięrzeta (chodź Ray Mears uważa inaczej). Jednak palenisko można wykorzystać na tysiące innych sposób które znacznie ułatwią Ci życie. W tym artykule poznasz niektóre z nich.

Czytaj więcej: Jak wykorzystać ognisko

Jak rozpalić ognisko

survival ogień

Rozpalenie ognia powinno być jedną z wielu podstawowych umiejetności każdego survivalowca. W tym artykule przeczytasz jak z powodzeniem rozpalic ognisko. Krok po kroku przeprowadzę Cię przez ten proces zaczynając od wybrania odpowiedniego miejsca na paleniko, poprzez przygotowanie materiałów, na wyborze najlepszej podpalenia kończąc.

Czytaj więcej: Jak rozpalić ognisko

Rodzaje ogniska

ogniskoPotrafisz rozpalić ogień w każdych warunkach? Zapewne nie, ponieważ nie w każdych warunkach jest to możliwe. Jeśli jednak szczęście Ci sprzyja i siedzisz przy strzelających w górę płomieniach, dowiedz się jak za pomocą odpowiedniej konstrukcji wykorzystać ognisko w stu procentach.

Czytaj więcej: Rodzaje ogniska

Rodzaje i gatunki drewna

brzoza, drzewoW życiu możesz odżywiać się zdrowo i być pełnym energii i wigoru. Podobnie jest w przypadku ogniska. Jeżeli będziesz palił złym rodzajem drewna Twoje ognisko nie będzie dawało odpowiedniej ilości ciepła.

Czytaj więcej: Rodzaje i gatunki drewna

Ostatnio na forum

Polecany Namiot

namiot tunelowyLekki namiot do zadań specjalnych. Niewielkie rozmiary, niewielka waga oraz cena sprawiają że tego typu produkt idealnie sprawdzi się podczas wędrówek po górach czy lasach. Zapewnia schronienie oraz jest wyjątkowo prosty w montażu. Idealny dla każdego łowcy przygód który ceni sobie wielkość i wagę swojego sprzętu.

Sprawdź szczegóły >>

Bądź bezpieczny

Na chwile obecną skuteczny gaz pieprzowy jest najprostszym i najłatwiejszym środkiem ochrony. Dzięki niemu nie musimy mieć fizycznego kontaktu z napastinkiem oraz mamy pewność że nie wyrządzimy mu krzywdy. Istotne jest by gaz papierzowy był renomowanej i sprawdzonej firmy, co będzie gwarancją skutecznego unieruchomienia napastnika na kilkanaście minut.

sprawdź szczegóły >>

Najciepleszy śpiwór

Ten ciepły śpiwór renomowanej firmy zapewni Ci spokojny, ciepły sen w nawet wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Zaawanowana technologia oraz materiały najwyższej jakości są znakiem rozpoznawczym tego produktu. Obowiązkowy sprzęt dla każdego kto nie boi się zimy i nie zapada w sen zimowy.

Sprawdź szczegóły >>