W tym tygodniu polecamy!

468x146_esbit

Czekając na apokalipse

"Czekając na apokalipse" jest nową serią dokumentalną emitowaną na National Geographic Chanel. W moim odczuciu jest to jeden z ciekawszych programów powiązanych niejako z survivalem. Do tej pory miażdżąca większość programów dotyczących survivalu pokazywała techniki które pozwalały przetrwać w dziczy. Nie oszukujmy się jednak że pewnego dnia obudzimy się pośrodku dżungli, zdani jedynie na własne siły.

Dlatego właśnie „Czekając na apokalipse” wydaje mi się niezwykle ciekawy.

W programie poszczególne osoby pokazują jak przygotowywują się do różnego rodzaju sytuacji ekstremalnych (np. kryzysu ekonomicznego, klęsk żywiołowych, przebiegunowania ziemi etc.).

Najciekawszy w tym wszystkim jest fakt, że głównymi bohaterami nie są tutaj znani podróżnicy czy eks-komandosi lecz zwykli ludzie jak Ty czy ja.

Seria "czekając na apokalipse" pozwala nam podejrzeć różne techniki i metody przygotowywania się na godzinę „W”.

Jest to jedyny program w którym możemy zjechać do podziemnego bunkra wyposażonego we własny ekosystem i serwery na których znajdują się kopie wartościowych stron internetowych czy zajrzeć do domu ojca który uczy swoje dzieci sztuki przetrwania oraz harmonii z naturą.

Interesujący jest tutaj również kontrast pomiędzy ludźmi którzy zamienili swój dom w twierdzę której pilnuje kilkunastoosobowa armia, a ludźmi którzy zdecydowali że w przypadku zagrożenia uciekną w dzicz i będą żyli w zgodzie z naturą stroniąc od innych ludzi.

Oczywiście i tutaj trafiają się osoby których nie prowadzi rozsądek i potrzeba bycia przygotowanym, lecz czyste szaleństwo i brak konsekwencji w działaniu.

Niemniej jednak uważam że warto obejrzeć chodź kilka odcinków, ponieważ zaangażowanie i podporządkowanie swojego życia jednemu celowi jest naprawdę warte podziwu.

Ostatnio na forum

No posts were found

Polecany Namiot

namiot tunelowyLekki namiot do zadań specjalnych. Niewielkie rozmiary, niewielka waga oraz cena sprawiają że tego typu produkt idealnie sprawdzi się podczas wędrówek po górach czy lasach. Zapewnia schronienie oraz jest wyjątkowo prosty w montażu. Idealny dla każdego łowcy przygód który ceni sobie wielkość i wagę swojego sprzętu.

Sprawdź szczegóły >>

Bądź bezpieczny

Na chwile obecną skuteczny gaz pieprzowy jest najprostszym i najłatwiejszym środkiem ochrony. Dzięki niemu nie musimy mieć fizycznego kontaktu z napastinkiem oraz mamy pewność że nie wyrządzimy mu krzywdy. Istotne jest by gaz papierzowy był renomowanej i sprawdzonej firmy, co będzie gwarancją skutecznego unieruchomienia napastnika na kilkanaście minut.

sprawdź szczegóły >>

Najciepleszy śpiwór

Ten ciepły śpiwór renomowanej firmy zapewni Ci spokojny, ciepły sen w nawet wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Zaawanowana technologia oraz materiały najwyższej jakości są znakiem rozpoznawczym tego produktu. Obowiązkowy sprzęt dla każdego kto nie boi się zimy i nie zapada w sen zimowy.

Sprawdź szczegóły >>