Czekając na apokalipse

"Czekając na apokalipse" jest nową serią dokumentalną emitowaną na National Geographic Chanel. W moim odczuciu jest to jeden z ciekawszych programów powiązanych niejako z survivalem. Do tej pory miażdżąca większość programów dotyczących survivalu pokazywała techniki które pozwalały przetrwać w dziczy. Nie oszukujmy się jednak że pewnego dnia obudzimy się pośrodku dżungli, zdani jedynie na własne siły.

Dlatego właśnie „Czekając na apokalipse” wydaje mi się niezwykle ciekawy.

W programie poszczególne osoby pokazują jak przygotowywują się do różnego rodzaju sytuacji ekstremalnych (np. kryzysu ekonomicznego, klęsk żywiołowych, przebiegunowania ziemi etc.).

Najciekawszy w tym wszystkim jest fakt, że głównymi bohaterami nie są tutaj znani podróżnicy czy eks-komandosi lecz zwykli ludzie jak Ty czy ja.

Seria "czekając na apokalipse" pozwala nam podejrzeć różne techniki i metody przygotowywania się na godzinę „W”.

Jest to jedyny program w którym możemy zjechać do podziemnego bunkra wyposażonego we własny ekosystem i serwery na których znajdują się kopie wartościowych stron internetowych czy zajrzeć do domu ojca który uczy swoje dzieci sztuki przetrwania oraz harmonii z naturą.

Interesujący jest tutaj również kontrast pomiędzy ludźmi którzy zamienili swój dom w twierdzę której pilnuje kilkunastoosobowa armia, a ludźmi którzy zdecydowali że w przypadku zagrożenia uciekną w dzicz i będą żyli w zgodzie z naturą stroniąc od innych ludzi.

Oczywiście i tutaj trafiają się osoby których nie prowadzi rozsądek i potrzeba bycia przygotowanym, lecz czyste szaleństwo i brak konsekwencji w działaniu.

Niemniej jednak uważam że warto obejrzeć chodź kilka odcinków, ponieważ zaangażowanie i podporządkowanie swojego życia jednemu celowi jest naprawdę warte podziwu.

Poznaj nas

Nasza społeczność