W tym tygodniu polecamy!

468x146_srodki_na_owady

Często spotykam się z opiniami, że pisanie o survivalu jest niebezpieczne. Mówi się, że ktoś się naczyta weźmie nóż i wyruszy w dzicz. Ja wierzę, że każdy człowiek jest wyjątkowy i każdy z was ma swoje patenty oraz umiejętności, które mogą przydać się zarówno w survivalu jak też w turystyce czy ogólnie w podróżowaniu.

Jeżeli chcesz pochwalić się swoim pomysłem (może obozowe meble? Jakieś proste lecz skuteczne rozwiązanie?) lub opanowałeś jakaś umiejętność, którą chciałbyś podzielić się z innymi napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. a Twój materiał pojawi się w tym dziale!

Pozdrawiam i zachęcam do tworzenia - miej swój wkład, w rodzimy survival!


 

 

Jak nie kichać

Ocena użytkowników:  / 42

Jeżeli trafiłeś na tę stronę, zapewne szukasz informacji o tym jak nie kichać. Kichanie jest to reakcja odruchowa (co wcale nie oznacza że nie możemy jej powstrzymać) podczas której dochodzi do gwałtownego wypuszczenia powietrza w celu udrożnienia górnych dróg oddechowych.

Czytaj więcej: Jak nie kichać

Jak radzić sobie z upałem

Ocena użytkowników:  / 18

W tym artykule postaram się pokazać Wam metody radzenia sobie z wysokimi temperaturami, jednak jestem świadomy że nikt nie wykorzysta ich wszystkich.

 

Czytaj więcej: Jak radzić sobie z upałem

Skórowanie zwierząt

Ocena użytkowników:  / 12

W poniższym filmiku Paweł Czarnecki pokazuje nam jak powinno się skórować upolowane zwierze.

 

 

Czytaj więcej: Skórowanie zwierząt

Przydatne miary

Ocena użytkowników:  / 5

W terenie zazwyczaj nie dysponujemy linijką, lub innym przyrządem dzięki któremu moglibyśmy ocenić odległość, dlatego warto znać kilka poniższych długości, dzięki którym będziemy mogli mierzyć długości w terenie.

Czytaj więcej: Przydatne miary

Kuchenka z OBI

Ocena użytkowników:  / 20

Artykuł przedstawiający krok po kroku instrukcję wykonania w pełni funkcjonalnej, mobilnej kuchenki.

 

 

Czytaj więcej: Kuchenka z OBI

Polecany Namiot

namiot tunelowyLekki namiot do zadań specjalnych. Niewielkie rozmiary, niewielka waga oraz cena sprawiają że tego typu produkt idealnie sprawdzi się podczas wędrówek po górach czy lasach. Zapewnia schronienie oraz jest wyjątkowo prosty w montażu. Idealny dla każdego łowcy przygód który ceni sobie wielkość i wagę swojego sprzętu.

Sprawdź szczegóły >>

Bądź bezpieczny

Na chwile obecną skuteczny gaz pieprzowy jest najprostszym i najłatwiejszym środkiem ochrony. Dzięki niemu nie musimy mieć fizycznego kontaktu z napastinkiem oraz mamy pewność że nie wyrządzimy mu krzywdy. Istotne jest by gaz papierzowy był renomowanej i sprawdzonej firmy, co będzie gwarancją skutecznego unieruchomienia napastnika na kilkanaście minut.

sprawdź szczegóły >>

Najciepleszy śpiwór

Ten ciepły śpiwór renomowanej firmy zapewni Ci spokojny, ciepły sen w nawet wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Zaawanowana technologia oraz materiały najwyższej jakości są znakiem rozpoznawczym tego produktu. Obowiązkowy sprzęt dla każdego kto nie boi się zimy i nie zapada w sen zimowy.

Sprawdź szczegóły >>