W tym tygodniu polecamy!

300x250_plecaki_wiosna

Woda - najważniejszy składnik

Naukowcy badając kolejne planety, często pytają: Czy na tej planecie jest woda? Jeżeli gdzieś jest woda, na pewno jest tam również życie. Dlatego tak ważne jest, żebyś potrafił znaleźć wodę, która jest gwarancją przeżycia. Jednak znalezienie samej wody to za mało. Musisz również dowiedzieć się jak minimalizować utratę wody przez Twój organizm, oraz jak oczyszczać wodę - tak by przyniosła Ci życie, a nie cierpienie i śmierć.


 

Czy warto pić napoje izotoniczne

Dzisiaj porozmawiamy troszkę o napojach izotonicznych. Zanim podjąłem się napisania tego artykułu, poczytałem w różnych źródłach jakie zalety mają napoje izotoniczne... proszę Państwa, cuda.

Czytaj więcej: Czy warto pić napoje izotoniczne

Jak oczyścić wodę?

survival woda morzeZnalezienie wody w terenie to nie lada osiągniecie, jednak to za mało. Potencjalnie każda woda powierzchniowa może być skażona przez wirusy, bakterie czy pasożyty. Dlatego w tym artykule nauczymy się pozbywać z wody wszelkich szkodliwych elementów.

Czytaj więcej: Jak oczyścić wodę?

Jak znaleźć wodę

survival woda przeżycieW mieście wody mamy pod dostatkiem. Znajdziemy ją w każdym mieszkaniu, w każdym barze i restauracji, a nawet na samym środku placu czy skweru. Jednak w terenie nie tak łatwo jest znaleźć odpowiednie źródła wody.

Czytaj więcej: Jak znaleźć wodę

Jak nie tracić wody

survival woda morzeJeżeli chciałbyś zwiększyć swoje możliwości przetrwania w sytuacji ekstremalnej koniecznie musisz poznać metody minimalizowania utraty wody w organizmie. Dzięki informacjom zawartym w tym artykule dowiesz się jak nie zmarnować ani jednego mililitra wody.

Czytaj więcej: Jak nie tracić wody

Ostatnio na forum

Polecany Namiot

namiot tunelowyLekki namiot do zadań specjalnych. Niewielkie rozmiary, niewielka waga oraz cena sprawiają że tego typu produkt idealnie sprawdzi się podczas wędrówek po górach czy lasach. Zapewnia schronienie oraz jest wyjątkowo prosty w montażu. Idealny dla każdego łowcy przygód który ceni sobie wielkość i wagę swojego sprzętu.

Sprawdź szczegóły >>

Bądź bezpieczny

Na chwile obecną skuteczny gaz pieprzowy jest najprostszym i najłatwiejszym środkiem ochrony. Dzięki niemu nie musimy mieć fizycznego kontaktu z napastinkiem oraz mamy pewność że nie wyrządzimy mu krzywdy. Istotne jest by gaz papierzowy był renomowanej i sprawdzonej firmy, co będzie gwarancją skutecznego unieruchomienia napastnika na kilkanaście minut.

sprawdź szczegóły >>

Najciepleszy śpiwór

Ten ciepły śpiwór renomowanej firmy zapewni Ci spokojny, ciepły sen w nawet wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Zaawanowana technologia oraz materiały najwyższej jakości są znakiem rozpoznawczym tego produktu. Obowiązkowy sprzęt dla każdego kto nie boi się zimy i nie zapada w sen zimowy.

Sprawdź szczegóły >>