W tym tygodniu polecamy!

300x250_plecaki_wiosna

W tym dziale lepiej poznasz zwierzęta które możesz spotkać na leśnej ścieżce. Dział jest cały czas rozwijany, więc zachęcam by za jakiś czas ponownie tutaj zajrzeć.


 

Żmija zygzakowata - charakterystyka

Jest to jedyny jadowity gad żyjący na terenie naszego kraju. Występuje na całej powierzchni Polski, do wysokości 2000 m n.p.m, a jej długość waha się od 55 do 60 cm.

 

Czytaj więcej: Żmija zygzakowata - charakterystyka

Ryś - charakterystyka

Ryś to jeden z największych, a zarazem jeden z najmniej poznanych drapieżników zarówno w naszym kraju, jak i w Europie. Przyglądając się zdjęciom przedstawiającym to piękne stworzenie, nie można oprzeć się wrażeniu że jest on pamiątką z czasów w których w jego skóry przywdziewała się nasza Husaria – a dzisiaj zupełnie nie pasuje do krajobrazu Polskiego lasu. Sadzę że to wystarczający powód by chodź trochę poznać to tajemnicze zwierze.

Czytaj więcej: Ryś - charakterystyka

Dzik - charakterystyka

Dzik jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zwierząt w Polsce. Często budzi strach wśród piechurów – nic dziwnego. Największe odyńce (czyli samce) mogą ważyć nawet 350 kg!

 

Czytaj więcej: Dzik - charakterystyka

Osy i pszczoły - charakterystyka

Czy wiesz jak rozróżnić osę od pszczoły? Czy potrafisz stwierdzić który z tych dwóch gatunków jest bardziej pożyteczny od drugiego? Czy wiesz jak się zachowywać gdy natrętne osy nie dają Ci spokoju? Jeśli nie czytaj dalej.

 

Czytaj więcej: Osy i pszczoły - charakterystyka

Niedźwiedź brunatny - charakterystyka

Niedźwiedź brunatny, w pełni zasługuję na nazwę króla lasu, jego waga waha się od 200 do 800 kg, a długość od 1,8m do 3 metrów. Żywi się głównie dżdżownicami, nasionami, grzybami, rybami, zwierzynom leśną - chętnie zjada również miód. W Polsce występuje głównie w Tatrach, Beskidach (głównie Beskid Niski) i Bieszczadach.

 

 

Czytaj więcej: Niedźwiedź brunatny - charakterystyka

Więcej artykułów…

  1. Lis - charakterystyka

Polecany Namiot

namiot tunelowyLekki namiot do zadań specjalnych. Niewielkie rozmiary, niewielka waga oraz cena sprawiają że tego typu produkt idealnie sprawdzi się podczas wędrówek po górach czy lasach. Zapewnia schronienie oraz jest wyjątkowo prosty w montażu. Idealny dla każdego łowcy przygód który ceni sobie wielkość i wagę swojego sprzętu.

Sprawdź szczegóły >>

Bądź bezpieczny

Na chwile obecną skuteczny gaz pieprzowy jest najprostszym i najłatwiejszym środkiem ochrony. Dzięki niemu nie musimy mieć fizycznego kontaktu z napastinkiem oraz mamy pewność że nie wyrządzimy mu krzywdy. Istotne jest by gaz papierzowy był renomowanej i sprawdzonej firmy, co będzie gwarancją skutecznego unieruchomienia napastnika na kilkanaście minut.

sprawdź szczegóły >>

Najciepleszy śpiwór

Ten ciepły śpiwór renomowanej firmy zapewni Ci spokojny, ciepły sen w nawet wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Zaawanowana technologia oraz materiały najwyższej jakości są znakiem rozpoznawczym tego produktu. Obowiązkowy sprzęt dla każdego kto nie boi się zimy i nie zapada w sen zimowy.

Sprawdź szczegóły >>