W tym tygodniu polecamy!

300x250_plecaki_wiosna

Żywność - Twoje paliwo

Idąc w góry nieważne czy to na jedeń dzień, czy tydzień warto zabrać ze sobą odpowiednie jedzenie, które dostarczy Twojemu organizmowi niezbędnych składników. Możesz brać czekolady, coca-colę i mówić że jest ciężko. Możesz też przeczytać poniższe artykuły i sprawić, że Twoje życie będzie zdrowsze, a wędrówki łatwiejsze. Dodatkowo także poznasz metody zdobywania pożywienia w terenie.


 

Racja żywnościowa MRE

racja żywnościowa mre Jadąc na szkolenie czy wypad w góry na pewno spotkasz tam osoby które będą miały ze sobą racje żywnościowe MRE. Racja żywnościowa MRE to popularne zestawy żywnościowe do których podgrzania nie potrzeba zewnętrznych źródeł ciepła, jak na przykład w paczkach innego rodzaju gdzie posiłek musimy podgrzewać na paliwie turystycznym. W tym artykule zastanowimy się czy takie racje są opłacalne oraz czy warto je kupować.

Czytaj więcej: Racja żywnościowa MRE

Bezkręgowce jadalne i trujące

Dla przecietnego obywatela na sama myśl o jedzeniu robaków, wywołuje dreszcze i odruch wymiotny. Jednak w sytuacji ekstremalnej warto wiedzieć czym możemy napełnić nasz pusty żołądek.

Czytaj więcej: Bezkręgowce jadalne i trujące

Jakie jedzenie zabrać z domu - Survival

Idąc w teren warto wziąć ze sobą pożywne jedzenie które nie zepsuje się po kilku godzinach, a także zapewni Twojemu organizmowi niezbędne minerały i witaminy oraz dostarczy mu wartościowych kalorii.

Czytaj więcej: Jakie jedzenie zabrać z domu - Survival

Podstawy żywienia

W tym artykule omówimy kwestię prawidłowego odżywiania się, oraz pokazujemy które składniki mineralne mają kluczowe znaczenia dla poprawnego funkcjonowania naszego organizmu.

Czytaj więcej: Podstawy żywienia

Ostatnio na forum

Polecany Namiot

namiot tunelowyLekki namiot do zadań specjalnych. Niewielkie rozmiary, niewielka waga oraz cena sprawiają że tego typu produkt idealnie sprawdzi się podczas wędrówek po górach czy lasach. Zapewnia schronienie oraz jest wyjątkowo prosty w montażu. Idealny dla każdego łowcy przygód który ceni sobie wielkość i wagę swojego sprzętu.

Sprawdź szczegóły >>

Bądź bezpieczny

Na chwile obecną skuteczny gaz pieprzowy jest najprostszym i najłatwiejszym środkiem ochrony. Dzięki niemu nie musimy mieć fizycznego kontaktu z napastinkiem oraz mamy pewność że nie wyrządzimy mu krzywdy. Istotne jest by gaz papierzowy był renomowanej i sprawdzonej firmy, co będzie gwarancją skutecznego unieruchomienia napastnika na kilkanaście minut.

sprawdź szczegóły >>

Najciepleszy śpiwór

Ten ciepły śpiwór renomowanej firmy zapewni Ci spokojny, ciepły sen w nawet wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Zaawanowana technologia oraz materiały najwyższej jakości są znakiem rozpoznawczym tego produktu. Obowiązkowy sprzęt dla każdego kto nie boi się zimy i nie zapada w sen zimowy.

Sprawdź szczegóły >>